Home

Hyalitové sklo

Hyalitové sklo bylo vyvinuto nejspíše v roce 1817. Už 1822 o něm píše německý encyklopedický časopis Hesperus. Popisuje ho jako nový typ nádobí, ani sklo, ani porcelán, ani keramika, ani Wedgwood. Hodí se prý k uchovávání horkých nápojů, protože působením tepla nepraská Hyalitové sklo z lesních novohradských skláren Hyalit je sklo v barvě černé, nebo v barvě červeného pečetního vosku a jeho vynálezcem (či znovuobjevitelem) je Jiří August Buquoy. Získalo si velkou oblibu v měšťanských i šlechtických domácnostech

Hyalitové sklo - Blog iDNES

Vydejte se na hrad Rožmberk poznat hyalitové sklo rodu Buquoy

starožitné SKLO - Starožitnosti Tarani

  1. Váza vyrobená z lithyalinového skla, glazovaná. Zapomenutou recepturu na toto sklo objevil známý experimentátor přes sklářské technologie Jiří František August Buquoy, který kromě tzv. červeného hyalitu - sklo barvy pečetního vosku, nechal vyrábět tzv. lithyalin, jež vznikal aplikací barevných lazur na nehomogenní (špatně promíchaný) červený hyalit
  2. Hyalitové sklo - Blog iDNES. Hyalitové sklo se dlouho používalo jako ušlechtilé sklo s dekorační hodnotou. Špatně se sice brousilo, bylo hodně křehké, zato bývalo bohatě malované nebo dokonce zlacené. Praktické použití nacházelo v lékárnách, když se do něj dávaly látky, které se kazí na světle
  3. Váza z hyalitového skla dekorovaná matovaným fondem a na lesklé části stříbrnou arabeskou s ornamentem růží. Opakní hyalitové sklo je i proti silnému zdroji světla neprůsvitné. Pravděpodobně i dle motivu růže provedla jihočeská Buquoyská sklárna Nové Hrady koncem 19. století. Dobrý stav, rozměr - v. 23cm, prům. 10c

nepoškozeno , starožitná art deco větší váza s papouškem , hyalitové sklo s malbou stříbrem , malba lehce setřelá , původní pěkný stav s patinkou , výška 38 cm , průměr 14 c Ve svých sklárnách na Šumavě (Stříbrné Hutě-Silberberg a Petříkov-Georgenthal) vyvinul neprůhledné hyalitové sklo v barvě černé (1817) a červené (1819). Psal díla týkající se národního hospodářství a také vědecké a filozoficko-literární práce. Často si dopisoval s Johannem Wolfgangem von Goethem Hyalitové sklo lépe snášelo změnu tepla a mohly se v něm uchovávat například léky před světlem. Vynálezce hyalitu Jiří František August Buquoy recept na jeho výrobu nikomu neprozradil a ani dnes jej nikdo ve srovnatelné kvalitě nedokáže vyrobit

Soška válečníka hyalitové sklo, jablonecké sklárny (s) (6952911066) Vystavit v této kategorii. Aukro Starožitnosti a Umění Starožitnosti Sklo Figurky . Aukro Starožitnosti a Umění Starožitnosti Sklo Figurky . info . Nabídka už bohužel skončila, ale níže jsme vám našli pár podobných Vynalezl hyalitové sklo, jehož recept a podstatu výroby dodnes nedokáže nikdo úplně napodobit. Vlastnil sklárny na Novohradsku, pro které vyvinul ono hyalitové sklo, neprůhledné, jednak v barvě černé, někdy kolem roku 1817, a posléze i v barvě červené (1819), obé nepropouštějící světlo hyalitové sklo See also: sklářství See also: tyčové sklo Hyalitové sklo které začal vyrábět v roce 1816 hrabě Buquoy ve sklárně Jiříkovo údolí je i proti zdroji světla neprůsvitné. Vázu z 20-30tých let minulého století ve stylu ART - DECO pravděpodobně provedly sklárny v severních, nebo jižních Čechách. Dobrý stav, rozměr - v. 21cm, prům. 10,5cm. Barevné sklo: opálové, rubínové, hyalitové i uranové Od konce 18. století se u nás zavádí sklo barevné, vrstvené emaily nebo přetahované barevnými lazurami

Sklo - zboží, které se vždy od nás vyváželo a vždy a všude úspěšně prodávalo. A umělecké sklo české provenience je také zastoupeno ve všech světových sbírkách. Jaké byly nejslavnější epochy sklářství na našem území? Co naši skláři dokázali objevit Soška vyr. jablonecké sklárny hyalitové sklo zachovalá, bez otluků výška 11 c Džbán Sklo černé hyalitové sklo, Čechy (Harrachovské sklárny?), 1. čtvrtina 20. století, výška 17 c Stránka Hyalitové sklo je dostupná v 1 dalším jazyku. Návrat na stránku Hyalitové sklo. Jazyky. Deutsc

Zabýváme se profesionálním obchodem se starožitnostmi již od roku 2004. Jsme členy Asociace starožitníků ČR. Našim krédem je maximální spokojenost našich zákazníků a to jak kupujících, tak i prodávajících.Výkup, prodej a oceňování starožitností a sbírkových předmětů. Výkup a likvidace celých pozůstalostí Sklárna vyráběla křišťálové a hyalitové sklo a okenní tabule, dále hodinová sklíčka a později též barevné a katedrální sklo. V průběhu 19. století získalo sklo z Černého Údolí značného věhlasu nejen v rakouském mocnářství, ale i v zámoří. Roku 1903 byla sklárna zrušena

váza, hyalitové sklo. váza, hyalitové sklomalováno stříbrem19./20. stoletívýška 22 cmprůměr 7 cm (90 Skleněný pohár hyalitové sklo. Zobrazit v plné velikosti (/) Skleněný hyalitový pohár. Odstín skla je černý. Nepoškozeno. Celkový rozměr 21cm x 11cm. celý popis Dostupnost. PRODÁNO Nejsme plátci DPH 690 Kč Momentálně není k dispozici Číslo produktu:.

černé hyalitové sklo, čtyřlaločný tvar, jemná malba zlatem, motiv rozvilin, výrazné zlacené hrdlo a zlacená zátka, jižní Čechy, Buquojské sklárny, kolem 1825, výška 9 cm, lehce otřeno (Zí V 19. století zde bylo vynalezeno hyalitové sklo nenapodobitelných vlastností. Vyrábělo se v černé a červené barvě, nepropouštělo světlo a bylo mimořádně tvrdé, téměř nerozbitné. (C) hyalit.net 05.03.2014. šálek s podšálkem - hyalitové sklo - Bohemian Glass. Úvod ZDROJE Kontakt Katalog Loetz Kralik Pallme Koenig & Habel Rindskopf Moser Harrachov. Hyalitové sklo. Mgr.Ing. Miroslav Zíka, expert Dorotheum na užité umění představuje dílo z aukce Dorotheum 18.5.2013: Hyalitové sklo, Buquoyské sklárny, Jiříkovo údolí Název Hyalit jsme si vypůjčili na Novohradsku

Šálek s podšálkem

Hyalitová sklenice - Antiques Cinolte

Čechy, 2. třetina 19. století, červené hyalitové sklo zdobené jemnou strukturou, hladké plochy na.. Detail prodáno za: 15 000 CZK. vyvolávací cena: 15 000 CZK 220. Pohár z uranového skla. Čechy, 40. léta 19. století, uranové sklo (Elenořina či Anina zeleň), bohatý brus celého poháru,... miska hyalitové sklo - chinoserie s hmyzem Home Buquoy miska hyalitové sklo - chinoserie s hmyzem. Položka číslo: 2436; Výrobce: Buquoy Doba výroby: 20.-30.léta 19.stol. Rozměr: 7,5 x 17,5; Literatura: Jan Mergl: České sklo ze soukromých sbírek - str. 38, obr. 32 - sukřenka - stejné pásky s mřížkou. černé hyalithové sklo.

Očima experta: Hyalitové sklo - Aukce Dorotheum 18

  1. hyalitové sklo, dlouho obestře-né tajemstvím. Přispěl i novo-borský sklářský mág Bedřich Egermann, který v první čtvrti-ně 19. století experimentoval se skly napodobujícími polodraho-kamy. A další a další... Oživení českého skla se podařilo, což potvrdila nastupující secese i slohy, které přišly po ní
  2. Inzerát Mocca servis z opakního skla, v okrese Hlavní město Praha, cena 1800Kč, od lara.z na Sbazar.cz. Popis: ouška hyalitové sklo, talířky s obrázky veteránů, 60.léta, jako nové
  3. Hyalitové sklo kdysi vyráběli i ve sklárně v Lenoře. Ta bohužel doplatila na divoké období privatizace a již neexistuje, ale ve sklářském muzeu v Lenoře je výrobky z něho možno vidět dodnes. Kdysi, ještě za komančů, jsem byl na exkurzi v této sklárně a mistr, který nás prováděl, tvrdil, že se výrobní postup.
  4. 11.10.2020 - Tradice sklářství na Novohradském panství rodu Buquoyů je stará od 15.století. Vznikly sklárny - Černé Údolí, Staré Hutě, Nové Hutě, Janovy Hutě, Terčí Huť, Skelná Huť, Pohoří, Stříbrná Huť, Jiříkovo Údolí, Ferdinandova a Karlova brusírna - vyrábělo se zde nejlepší kříšťálové sklo v Čechách .Největšího věhlasu dosáhly po.
  5. to hyalitové sklo, 00:17:14 o kterém se dodnes neví, jak ho objevil, 00:17:16 ale to nechme stranou. 00:17:18-Umí ho někdo vyrobit dneska? 00:17:20-Ten hyalit, já nevím, 00:17:22 abych tady nezneuctil naše dnešní skláře, 00:17:25 ale traduje se, že to nikdo neumí. 00:17:28-Tady fungovala celá řada sklářských rodů, rodin
  6. sklo hyalitové, zdobené moderním dekorem barevných skvrn tvořených emailem, přelom 20. a 21. století. Výška 21,5 cm 600 Kč.
  7. Inzerát art deco větší váza s papouškem , hyalitové sklo v okrese Vsetín, cena 4200Kč, od starozitnostiroznov na Sbazar.cz. Popis: nepoškozeno , starožitná art deco větší váza s papouškem , hyalitové sklo s malbou stříbrem , malba lehce setřelá , původní pěkný stav s patinkou , výška 38 cm , průměr 14 c

24.10.2016 - Hyalitové sklo, kruhová mísa s vysokým okrajem, na vnitřní hraně zlatem malovaný pás s motivem mřížky, na vnější straně zlatem malované tři kartuše s motivy chinoiserií . Jižní Čechy, Buquojské sklárny, kolem 183 hyalitové sklo čierne nepriezračné sklo, vyrábané s prímesou bazaltu a kovových kysličníkov v českých sklárňach (B. Egermann v Novom Bore) od 2. štvrtiny 19. storočia. Verzia pre tla Např. nikoli v knihovně, kde je mimo jiné vystaveno černé hyalitové sklo, které vynalezl hrabě Jiří František Buquoy v r. 1819 a které je nesmírně vzácné. O tomto skle, jehož výrobní recepturu si hrabě vzal s sebou do hrobu, a které se vyrábělo v buquoyské sklárně v Jiříkově údolí, jsem se více zmínila loni v. hyalitové sklo: Zvláštní druh skla, označovaný též kamenné nebo černé sklo. Nepropouští světlo, má vysoký lesk a mimořádnou tvrdost. Jeho dekorativnost zvyšovalo pozlacování a broušení. Vedle černého hyalitu se vyráběl i červený a mramorovaný

Mince, bankovky Modelářství Potraviny Sběratelství Sklo, keramika Starožitnosti Šperky, hodinky Umělecké předměty Zdraví a krása Známky, pohledy Ostatní. Mocca servis z opakního skla - [8.10. 2020] Smazat/ Upravit/ Topovat. na talířcích obrázky veteránů, ouška hyalitové sklo, 60.léta, jako nové. Uvnitř hradu, kde jsem navštívila 1. prohlídkovou trasu, se smělo fotografovat, ale ne všude. Např. nikoli v knihovně, kde je mimo jiné vystaveno černé hyalitové sklo, které vynalezl hrabě Jiří František Buquoy v r. 1819 a které je nesmírně vzácné

Sklářství - Stará řemesl

26.9.2018 - Rapotická sklárna( byla nejstarší) zal.r.1564, Vilémova Hora-Hojná Voda zal.1588, s příchodem Buquoyů začal rozvoj sklářství na Novohradsku .Vznikly sklárny - Černé Údolí, Staré Hutě, Nové Hutě, Janovy Hutě, Terčí Huť, Skelná Huť, Pohoří, Stříbrná Huť, Jiříkovo Údolí, Ferdinandova a Karlova brusírna - vyrábělo se zde nejlepší. Hyalitové sklo. Mgr. Ing. Miroslav Zíka, expert Dorotheum na užité umění představuje dílo z aukce Dorotheum 18.5.2013: Hyalitové sklo, Buquoyské sklárny, Jiříkovo údolí Název Hyalit jsme si vypůjčili na Novohradsku.V 19. století zde bylo vynalezeno hyalitové sklo nenapodobitelných vlastností

Pavilon Skla Pask Klatovy Lötz - Sklo Ze Šumav

Sklo vyráběné v buquoyských sklárnách (jedna stávala i na místě dnešní zámecké zahrady), bylo velice kvalitní a bylo vyváženo na šlechtické dvory střední Evropy, podobně jako sklo rodu Harrachů z Podkrkonoší. Jednalo se především o karafy, poháry a ozdobné misky zdobené řezbou - typickou barokní technikou Ale nejvíce se proslavilo kamenné sklo hyalitové. Vynalezl je roku 1816 hrabě Jiří František August, vědec, matematik, chemik, filosof a ekonom. Bylo vyráběno ve sklárně v Jiříkově Údolí. Toto sklo si získalo veliké obliby svými vyjímečnými vlastnostmi, leskem a nepropustností světla Servis - na talířcích obrázky veteránů, ouška hyalitové sklo, 60.léta, jako nové, 2000,-Kč, 2 hrnky s průsvitkou gejši, 250,- za kus masivní hyalitové sklo, balustrovitá nožka, široká kruhová patka, široká plochá miska, zlaceno, Střední Evropa, první třetina 20. století. Výška 11 cm . 700 Kč : TOP 181-200. červené hyalitové sklo, hnědá mramorovaná lazura, kruhová základna, prořezávané kulovité tělo, oprostřed vyjímatelný válcový flakon se zátkou ve tvaru kříže, zlacená linka, zátka zlacená, sklovina Harrachovské sklárny, rafinace Friedrich Egermann, kolem 1830, výška 11 cm, lehce otřeno (Zí

Starožitné sklo ze skláren Moser, Nový Bor, Gallé

Kobaltové (modré) sklo, český křišťál, hyalitové sklo, či lazurované sklo byly obrovským přínosem světovému sklářství. České sklo neslo a nese zvláštní znaky a známku kvality. Bylo a je pojmem po celém světě. Za dob gotiky se české sklo vyrábělo ze skelné suroviny označované Lesní sklo ; České sklo. České. Rezervace je vzdálena od Nových Hradů osm kilometrů a dostanete se k ní přes Byňov a dál po silnici směrem na Šalmanovice a Třeboň kolem Jiříkova Údolí, kde kdysi stála sklárna, v níž se vyrábělo unikátní hyalitové sklo kolem roku 1830, hyalitové sklo, zlaceno, malováno, částečně fazetované tělo, průběžný pás s figurální stafáží, výška 11 cm. 243 aukce 2 ArtKabinet Zíka spol s.r.o. Mgr. Miroslav Zíka. Mikulandská 120/8. 110 00 Praha 1 - Nové Město. Tel.: +420 603 889 421 . zika@artkabinet.cz . PO - PÁ: 10.00. secesní sklo See also: sklářství See also: tyčové sklo

R. 1816 zde bylo hrabětem Buquoyem (1781-1851) vyrobeno první hyalitové sklo. Červené Blato : národní přírodní rezervace, centrální část rozsáhlého rašeliniště s mocností vrstvy až 7 m, porosty borovice blatky, typickým rostlinstvem i živočišstvem Hyalitové sklo a tajemství jeho výroby - přednáška Kurátorka PASKu Jitka Lněničková seznámí podrobně s novými poznatky o výrobě hyalitového skla, s osobou jeho vynálezce hraběte Georga F. A. Buquoye a také s jeho manželkou Gabrielou, která významně ovlivnila výtvarnou podobu hyalitového skla Černé hyalitové sklo, které bylo vynalezené v roce 1816, provokuje dodnes tajemstvím své výroby. Je velmi zvláštní, i v tom nejtenčím střepu zcela neprůsvitné. Vyráběly se z něj v první polovině 19. století nejen velmi luxusní předměty elegantních tvarů s krásnými, broušenými a zejména zlatem malovanými dekory. Audio hyalitové sklo 1.62MB Rozhlas ČRo 2 hyalitové sklo na Novohradsku pořad Kde se děly dějiny 2009. Hyalitové sklo. Pohár z černého hyalitového skla zlacený dekor Buquoyské sklárny 1830. Rybaření: Zevlův rybník; Rybářský revír 423 036 Stropnice

Jiříkovo Údolí (Georgenthal) V minulosti bylo Jiříkovo Údolí známou sklářskou osadou, kterou založil Jiří František Buquoy. V roce 1804 vynalezl tzv. hyalitové sklo, vyráběné právě ve sklárně v Jiříkově Údolí.Důvodem pr

situace nepřeje shromážděním více osob, a proto rušíme přednášku Hyalitové sklo a tajemství jeho výroby, která se měla konat v pátek 2. října. Jako malou náhradu jsme připravili text o historii hyalitového skla, který najdete na našich webových stránkách. Srdečně zdravíme a těšíme se na lepší časy Hyalitové sklo mělo velký úspěch, ale zájem o něj postupně upadal a na konci 19. století sklárna zanikla. Sklářství bylo tradičním řemeslem na Novohradsku už od 14. století, v mnoha sklárnách za renesance působili především skelmistři z Bavorska, přicházeli ale také z Itálie či Francie Georg Franz August Buquoy zmodernizoval výrobu křišťálového skla a vynalezl a začal vyrábět černé hyalitové sklo, podobné obsidiánu. Buquoyské sklárny také vyráběly vrstvená opakní skla kalená kostní moučkou a vybrušovaná přes vrstvení, takže hotové užitné sklo vypadalo jako polodrahokam Jan 4, 2018 - Hyalitový flakon černé hyalitové sklo, jižní Čechy, Buquojské sklárny, kolem 182 Žofínský prales černé hyalitové sklo •Jiří František Auqust Buquoy. Panství v zahranicí.

Skelná huť vyráběla hyalitové sklo, malované sklo, bižuterii, lustry, a dále tu byla továrna, kde byly jednotlivé druhy galanterie sestavovány. Celkem pracovalo kolem r. 1848 v této oblasti 14 mačkářů, 40 foukačů skla, 1579 brusičů, dále zde byli zaměstnáni zlatiči a jiní specialisté VÁZA LITHYALIN Čechy, sklo Harrachovské sklárny Nový Svět v Krkonoších, zpracování Friedrich Egermann, Polevsko, ca 1830 Váza zvonovitého těla na vyšší patce a s širším trychtýřovým hrdlem, červené hyalitové sklo, broušené, fasetované do devítistěnu, zdobené hnědě mramorovanou lazurou a zlacenými linkami. V. 20 cm Stavěl sklárny a zasazoval se o technický pokrok. Na Novohradsku proslul svými výzkumy v oblasti sklářství: zmodernizoval výrobu křišťálového skla, vynalezl a vyráběl ve vlastních svých sklárnách černé hyalitové sklo, podobné obsidiánu, jehož tajemství dodnes zaměstnává znalce

Kategorie:Druhy skla - Wikipedi

11.3.2020 - Tradice sklářství na Novohradském panství rodu Buquoyů je stará od 15.století. Vznikly sklárny - Černé Údolí, Staré Hutě, Nové Hutě, Janovy Hutě, Terčí Huť, Skelná Huť, Pohoří, Stříbrná Huť, Jiříkovo Údolí, Ferdinandova a Karlova brusírna - vyrábělo se zde nejlepší kříšťálové sklo v Čechách .Největšího věhlasu dosáhly po převzetí. V novém roce začínám ukázkou krásy z české minulosti. Je to několik kousků krásného českého skla a keramiky, které mi posílá sestra a opět ji za její pomoc moc děkuji. Musím. ©likovský svatební pohár, 1612, Sklárna Bedřichov, Foukané sklo malované smalty, Sbírka MSB v Jablonci nad Nisou, Foto Tomáą Hilger. Sklo baroka, rokoka a klasicismu. Náboľenské a mocenské spory, jeľ vyústily mezi lety 1618- 1648 v T řicetiletou válku, dopadly tvrdě na české sklářství

Na Novohradsku proslul svými výzkumy v oblasti sklářství: zmodernizoval výrobu křišťálového skla, vynalezl a vyráběl ve vlastních svých sklárnách černé hyalitové sklo, podobné obsidiánu, jehož tajemství dodnes zaměstnává znalce Jiří František Buquoy v této osadě vyráběl hyalitové sklo. Dnes už po domcích není ani památky. Za procházku stojí stezka chráněným územím, která se nachází na rozsáhlém rašeliništi. To kdysi sloužilo i jako zdroj paliva pro sklárnu ŠÁLEK S PODŠÁLKEM. Jižní Čechy, Buquoyské sklárny, 1820-1840 Zvonovitý koflík na vyšší patce, s převýšeným páskovým uchem a miskou, černé hyalitové sklo, broušené, na plášti obou kusů jsou v malbě matným a leštěným zlatem provedeny jemné chinoiserní motivy s bohatou vegetací, altánem, ptáky, hmyzem a lidskými postavami Prim hrála sklářská výroba, zvláště hyalitové sklo, malované sklo, bižuterie či lustry. Kromě výroby skla se velká část obyvatel živila tkalcovstvím. K povýšení na město došlo v roce 1905, kdy zde žilo více než 7 000 obyvatel A pak v Novohradských horách Buquoyové uměli hyalitové sklo. Černo-zlatá nádhera. Uranové sklo neznám a je překrásné. Díky a zdravím +1 / 0 21.4.2020 6:53 P42e56t22r 98P30a36l14e82 č48e62k 3620.

V 1. polovině 19. století se v této oblasti zrodilo červené a černé hyalitové sklo. Pohoří ještě na začátku 20. století prosperovalo. V roce 1923 dostalo městečko dosud nazývané Buchers, Puchýř nebo Puchoří nový název Pohoří na Šumavě. Po druhé světové válce v roce 1946 byli z obce vyhnáni původní němečtí. Černé hyalitové sklo, které bylo vynalezené v roce 1816, provokuje dodnes tajemstvím své výroby. Vyráběly se z něj v první polovině 19. století nejen velmi luxusní předměty elegantních tvarů s krásnými, broušenými a zejména zlatem malovanými dekory. Exponáty pocházejí převážně ze soukromých sbírek a čás Váza z černého hyalitového skla, pocházející ze skláren na říčce Černé. Sklárna v Černém Údolí začala po roce 1884 vyrábět kamenné sklo hyalitové (zvláštní tvrdosti, lesku a nepropustnosti světla, jež se podobalo spíše drahokamu než sklu) Pohrávám si s myšlenkou, že v Hradech vzniklo hyalitové sklo, takže bych tam chtěl umístit něco skleněného, prozrazuje. Kromě toho bude také vytvářet hodiny v jedné obci na Trhosvinensku, kde je dcera chce dát své matce jako dárek k narozeninám

Video: Šperky černé Truhlička - hyalitové sklo / od Antonietta

Jižní Čechy, Buquoyské sklárny, 1. třetina 19. stol. Lékárenská láhev z černého hyalitového skla s lehce konkávně projmutými bočními stěnami, v horní části broušená do širokých faset - včetně hrdla s hřibovitou zátkou. N 1. Lustr - Černé hyalitové sklo Rozměry (Š x V): 90 x 60 cm Hmotnost: 11,9 kg Žárovky: 12 x E14 40 W Obj. č.: ZL36GZ1-018-12-1-2. 2. Černá dekorativní váz Hyalitové sklo bylo poprvé vyrobeno v Buquoyovských sklárnách v Jiříkově Údolí na Novohradsku. Odtud se jeho výroba rozšířila do mnoha skláren v Novohradských horách i do skláren šumavských. Státní hrad Nové Hrady. 7) Koupání.

V minulosti bylo Jiříkovo Údolí známou sklářskou osadou, kterou založil Jiří František Buquoy. V roce 1804 vynalezl tzv. hyalitové sklo, vyráběné právě ve sklárně v Jiříkově Údolí.Důvodem pro více informací.. Největší část sbírky tvoří hyalitové sklo z období empíru a biedermeieru. Za pozornost stojí instalace rokokového, klasicistního i biedermeierového nábytku a cínového nádobí. Hradní areál nabízí 9 místností paláce s obrazovou galerií a expozice rodu Buquoyů, a také ukázku bydlení panského úředníka na.

Sklo - artkabinet.c

  1. hyalitové sklo, malované sklo, bižuterii, lustry, a dále tu byla továrna, kde byly jednotlivé druhy galanterie sestavo vány. To, do jaké míry byla výroba skla pro obec zásadní, dokládají počty místních obyvatel, kteří pracovali v tomto odvětví průmyslu. Celkem pracovalo kolem r
  2. Nové Hrady - hrad, rod Buquoyů, hyalitové sklo, tajemné pověsti a legendy Landštejn - zřícenina bývalého strážního hradu patří k největším hradním komplexům u nás Cuknštejn - vladycké sídlo na rozhraní tvrze a hradu je součástí Terčina údolí u Nových Hrad
  3. Souprava na bouwle - hyalitové sklo malované stříbrem. Nepoškozeno. Výška 25 cm, šířka 23 cm

Připravujeme Pavilon Skla Pask Klatov

Tereziino údolí založil majitel panství hrabě Jan Nepomuk Buquoy pro svou ženu jako přírodní park. Jejich syn Jiří František byl vědcem, národohospodářem, podnikatelem a vynálezcem. Mezi vynálezy patřilo černé hyalitové sklo, které se vyrábělo ve sklárnách v Jiříkově údolí podle receptu, který se později ztratil Největší část sbírky tvoří hyalitové sklo z období empíru a biedermeieru. Za pozornost stojí instalace rokokového, klasicistního i biedermeierového nábytku a cínového nádobí . Hradní areál nabízí 9 místností paláce s obrazovou galerií a expozice rodu Buquoyů, a také život panského úředníka na začátku 20. sklo hyalitové, na těle stříbrný dekor s běžícím koněm, stylizovanými květy a rozvilinami, okraje.. Detail prodáno za: neprodáno vyvolávací cena: 1 500 CZK 106. Curt SCHLEVOGT: skleněný košíček . sklo lapis lazuli, Curt Schlevogt Jablonec, Čechy kolem roku 1930.. Železná Ruda, Špičák, Hojsova Stráž a okolí - aktuality, sport, turistika, ubytování, webkamery, Historie, fotogalerie, Městský úřad, tipy na dovolenou. V l. 1837 - 1903 sklářská huť, vyrábějící mj. i proslulé hyalitové sklo. Sklárna i kaple sv. Huberta z 1838 se nedochovaly. Říčka Černá upravena inženýrem Johannem Riemerem v l. 1778-83 v délce 24 m pro plavbu polenového dříví a vorů. Současně upraven i Pohořský potok v délce 21 km od Baronova mostu a řeka Malše

Váza z lithyalinového skla - Antiques Cinolte

  1. Hyalitové sklo — Aktuální děn
  2. Váza Z Hyalitového Skla S Dekorem Růže, Sklárna BUQUOY
  3. starožitná art deco větší váza s papouškem , hyalitové
  4. Když se šlechtit opravdu povede
  5. Socha černá Truhlička - hyalit - severočeské sklárny
  6. Soška válečníka hyalitové sklo, jablonecké sklárny (s) Aukr

Tohle jinde nenajdete - casopisbarbar

  1. hyalitové sklo - Library of Moravian Galler
  2. ART - DECO Váza Hyalitové Sklo, Stříbrný Geometrický Dekor
  3. Kudy z nudy - České sklo - synonymum kvality a tradic
  4. Historie.cs: Sklo bylo naše zlato — Česká televiz
Hyalit, Lithyalin, AgathinJižní Čechy, Buquoyské sklárny Jiříkovo údolí neboUNIKÁTNÍ, NÁDHERNÁ, LUXUSNÍ MÍSA, HYALITOVÉ SKLO, TOP 26cmDomovská stránka: Chata pod Zevovým mlýnem - Chata podOčima experta: Antonín Slavíček - Aukce Dorotheum 18Starožitnosti Grúber – výkup a prodej starožitností
  • Top autoradia.
  • Alex christensen river flows in you.
  • Morsky jezek bodnuti.
  • John watson father.
  • Lahev co2 5 l.
  • Výroba tětivy kuše.
  • Matka zalehla miminko.
  • Jis cjf zavody.
  • Bobbitův červ.
  • Free weather api.
  • Is elementy.
  • Los evropský hmotnost samec.
  • Prohormony sarms.
  • Jdeme na houby cz.
  • Bernard sváteční.
  • Fikce doručení výpovědi z nájmu.
  • Země z film.
  • Ben prodejna.
  • Justin bieber jeho tetování.
  • Jak se vyrábí popcorn.
  • Tatra phoenix katalog.
  • Přišli ti ty peníze.
  • Kazí se mi zuby.
  • Josef lada hospodská rvačka.
  • Místa na focení praha.
  • Ариана гранде.
  • Plastove obklady interieru.
  • Volary eu.
  • Oslo.
  • Den železnice 2019 trutnov.
  • Pearl harbor ztraty.
  • Lordoza u koni.
  • Anatomie a fyziologie vylučovací soustavy.
  • Hornbach porfix.
  • Levhart wikipedie.
  • Salewa koala pláštěnka.
  • Cestovani po bali.
  • Mandarinky film.
  • Tank t 34 film.
  • Platónská a archimedovská tělesa.
  • Lapis lazuli minecraft.